Logo konkursu

 

WYNIKI

Konkurs Prezesa GUS na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki w roku akademickim 2019/2020 został rozstrzygnięty.

Do konkursu zostało zgłoszonych aż 25 prac magisterskich oraz 7 prac doktorskich. Członkowie Komitetu Konkursowego mieli niełatwe zadanie. Prace konkursowe zostały ocenione według kryteriów określonych w regulaminie konkursu, takich jak:

  • teorio-poznawcze znaczenie pracy,
  • znaczenie pracy z punktu widzenia praktyki – zwłaszcza GUS,
  • znaczenie pracy z punktu widzenia wiedzy o zjawiskach społeczno-ekonomicznych,
  • stopień oryginalności opracowania tematu,
  • stopień trudności opracowania tematu,
  • układ pracy z punktu widzenia logistyki i przejrzystości,
  • stopień wykorzystania dostępnej literatury (stopień erudycji),
  • stopień wykorzystania empirycznych materiałów źródłowych,
  • poprawność językowa i stylistyczna,
  • dojrzałość pracy do druku względnie innego publicznego wykorzystania.

Decyzją Komitetu konkursowego wyniki prezentują się następująco:

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu statystyki
w roku akademickim 2019/2020

I miejsce w kategorii: najlepsza praca magisterska oraz nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymuje Pani Zuzanna Skawińska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Wpływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych na rynek pracy w Polsce na tle państw Unii Europejskiej”.

II miejsce w kategorii: najlepsza praca magisterska oraz nagrodę w wysokości 3 000 zł otrzymuje Pan Radosław Stefaniak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za pracę pt. „Value-at-Risk estimation methods for linear portfolios: AR-GARCH-Copula models with the deranged structure of the correlation matrix”.

III miejsce w kategorii: najlepsza praca magisterska oraz nagrodę w wysokości 2 000 zł otrzymuje Pani Anna Nowakowska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za pracę pt. „Wybrane sposoby manipulacji danymi i wynikami”.

Konkurs na najlepsza pracę doktorską z zakresu statystyki
w roku akademickim 2019/2020

I miejsce w kategorii: najlepsza praca doktorska oraz nagrodę w wysokości 10 000 zł otrzymuje Pan Krzysztof Czaderny ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „Uwarunkowania deprywacji ekonomicznej. Analiza z wykorzystaniem modelowania równań strukturalnych”.

II miejsce w kategorii: najlepsza praca doktorska oraz nagrodę w wysokości 7 000 zł otrzymuje Pan Maciej Jagódka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Znaczenie kapitału ludzkiego w kreowaniu innowacyjności regionów w warunkach integracji europejskiej - na przykładzie Małopolski”.

III miejsce w kategorii: najlepsza praca doktorska oraz nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymuje Pani Aleksandra Pawłowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „Dekompozycja dochodów gospodarstw rolnych przy wykorzystaniu metody kontrfaktycznej”.

Gratulujemy nagrodzonym oraz serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w Konkursie. Zachęcamy również do dalszych aktywności związanych ze Statystyką Publiczną.

Kolejna edycja rusza już niebawem! 😊 Mamy nadzieję, że będzie się cieszyć równie dużym zainteresowaniem.